:: ::

Новости Дворца

Віншуем пераможцаў і прызёраў рэспубліканскага фестывалю-конкурсу праэктаў навучэнцаў “Нашчадкі традыцый”

 

Намінацыя “Захаванне традыцый: беларуская народная творчасць”

 

Дыпломам Міністэрства адукацыі Рэспублікі Беларусь І ступені  ўзнагароджаны:

  • Новік Алёна, Новік Ева, навучэнкі народнай студыі “Суквецце талентаў”, УА “Гродзенскі дзяржаўны абласны Палац творчасці дзяцей і моладзі”, Камінская Марына Аляксандраўна, педагог дадатковай адукацыі;
  • Балаш Аляксандра, Гаўрылава Дар’я, навучэнкі аб’яднання па інтарэсах “Кераміка”, ДУА “Смаргонскі раённы цэнтр творчасці дзяцей і моладзі”, Бандарэнка Анастасія Сяргееўна, педагог дадатковай адукацыі, Ягоўдзік Кацярына Аляксандраўна, загадчык аддзела;
  • Бычкоўская Яна, навучэнка аб’яднання па інтарэсах “Музейная справа”, ДУА “Навучальна-педагагічны комплекс Бакштаўскі дзіцячы сад-сярэдняя школа” Іўеўскага раёна, Валканоўская Люцыяна Эдуардаўна, педагог дадатковай адукацыі, Чакавая Святлана Аляксандраўная, педагог-арганізатар.

Дыпломам Міністэрства адукацыі Рэспублікі Беларусь ІІ ступені ўзнагароджаны:

  • Шчарбіна Марыя, навучэнка аб’яднання па інтарэсах “Юны фалькларыст”, ДУА “Гудзевіцкая сярэдняя школа” Мастоўскага раёна, Шчарбіна Святлана Анатольеўна, настаўнік;
  • Малец Лізавета, навучэнка ДУА “Беліцкі вучэбна-педагагічны комплекс дзіцячы-сад сярэдняя школа” Лідскага раёна, Валюк Часлава Іосіфаўна, Вайцяхоўская Іна Анатольеўна, настаўнікі.

Дыпломам Міністэрства адукацыі Рэспублікі Беларусь ІІІ ступені ўзнагароджаны:

  • Лагвіновіч Дзіяна, навучэнка ўзорнай студыі мастацкай керамікі “Казачная гліна”, ДУА “Цэнтр творчасці дзяцей і моладзі “Прамень” г.Гродна”, Круглаполава Святлана Міхайлаўна, педагог дадатковай адукацыі.

Дыпломам Нацыянальнага цэнтра мастацкай творчасці дзяцей і моладзі ўзнагароджаны:

  • калектыў навучэнцаў аб’яднання па інтарэсах “Разьба па дрэве”, ДУА “Лідскі раённы цэнтр творчасці дзяцей і моладзі”, Шляхава Аксана Аляксандраўна, педагог дадатковай адукацыі, Янкоўская Ірына Іосіфаўна, метадыст;
  • Якута Юлія, навучэнка аб’яднання па інтарэсах “Беларуская гасцёўня”, ДУА “Слонімскі раённы цэнтр творчаці дзяцей і моладзі”, Якута Наталля Мікалаеўна, педагог дадатковай адукацыі.

 

Намінацыя “Сучаснасць і традыцыі: беларуская народная творчасць”

 

Дыпломам Нацыянальнага цэнтра мастацкай творчасці дзяцей і моладзі ўзнагароджаны:

  • Будзько Аляксандра, навучэнка аб’яднання па інтарэсах “Школа лідара”, ДУА “Гродзенскі раённы цэнтр творчасці дзяцей і моладзі”, Касіцкая Марына Чаславаўна, педагог дадатковай адукацыі;
  • Развадоўская Аляксандра, Развадоўская Наталля, навучэнкі аб’яднання па інтарэсах “Габелен”, ДУА “Ваўкавыскі цэнтр творчасці дзяцей і моладзі”, Развадоўская Надзея Канстанцінаўна, педагог дадатковай адукацыі.

 

Намінацыя “Захаванне традыцый: беларуская батлейка”

 

Дыпломам Міністэрства адукацыі Рэспублікі Беларусь І ступені ўзнагароджаны:

  • калектыў навучэнцаў узорнай дзіцячай студыі “Чароўны куфэрак”, ДУА “Ашмянскі цэнтр творчасці дзяцей і моладзі”, Абдуліна Наталля Зігмундаўна, метадыст, Вайцяхоўская Наталля Мікалаеўна, педагог дадатковай адукацыі.

 

Намінацыя “Сучаснасць і традыцыі: беларуская батлейка”

 

Дыпломам Нацыянальнага цэнтра мастацкай творчасці дзяцей і моладзі ўзнагароджаны:

Ярмак Бажэна, Жамойда Антон, навучэнцы аб’яднання па інтарэсах “Маладзёжная тэлестудыя “МАГ”, ДУА “Смаргонскі раённы цэнтр творчасці дзяцей і моладзі”, Гуйская Вольга Леанідаўна, педагог дадатковай адукацыі.



Количество просмотров: Счетчик посещений Counter.CO.KZ - бесплатный счетчик на любой вкус!


Вернуться в раздел Новости Дворца

ДИРЕКТОР

Осмоловская

Татьяна Витальевна

каб. 311,
тел. 68 - 86 - 13