:: ::

Новости

Падведзены вынікі абласнога этапа рэспубліканскага творчага конкурса юных чытальнікаў “Жывая класіка: прысвячэнне маёй Радзіме”.

На падставе рашэння журы пераможцамі сталі:

·        узроставая катэгорыя 1-4 класы:

I месца - Мешчаракоў Яраслаў, ДУА “Сярэдняя школа №39 г. Гродна”;

II месца - Ускова Марыя, ДУА “Гімназія №2 г. Гродна”;

II месца  - Лабанава Валерыя, ДУА “Сярэдняя школа №17 г. Ліды”;

III месца -  Кот Аліна, ДУА “Сярэдняя школа №5 г. Смаргоні”;

III месца - Станеўская Ганна, ДУА “Вялікаэйсмантаўская сярэдняя школа” Бераставіцкага раёна;

III месца – Войкель Надзея, ДУА «Сярэдняя школа №3 г. Шчучына»;

III месца – Ціханович Каміла, ДУА «Доцішская сярэдняя школа» Воранаўскага раёна;

III месца – Вільчэўская Эвяліна, ДУА “Навучальна-педагагічны комплекс Забалацкія яслі-сад-сярэдняя школа” Воранаўскага раёна;

·        узроставая катэгорыя 5-6 класы:

I месца – Алейнік Георгій, ДУА “Сярэдняя школа №3 імя В.М. Усава г. Гродна”;

II месца – Чайкоўская Алеся, ДУА “Вучэбна-педагагічны комплекс Вішнеўскі яслі-сад-сярэдняя школа” Смаргонскага раёна;

II месца – Дарняк Арына, ДУА “Воранаўская сярэдняя школа”;

III месца – Якіменка Ксенія, ДУА “Поразаўская сярэдняя школа” Свіслацкага раёна;

III месца – Сідар Дар’я, ДУА “Лунненская сярэдняя школа імя Героя Савецкага Саюза Івана Шарамета” Мастоўскага раёна;

·        узроставая катэгорыя 7-8 класы:

I месца – Полях Максім, ДУА “Сярэдняя школа №8 г. Ліды”;

II месца – Фідрык Арцём, ДУА “Сярэдняя школа №9 г. Слоніма”;

II месца – Сядзельнік Валерыя, ДУА “Шчучынскі палац творчасці дзяцей і моладзі”;

III месца – Яшкіна Аліна, ДУА “Парэчская сярэдняя школа” Гродзенскага раёна;

III месца – Цяцерына Ангеліна, ДУА “Новаяльнянская сярэдняя школа” Дятлаўскага раёна;

·        узроставая катэгорыя 9-10 класы:

I месца – Полагава Аляксандра, ДУА “Жухавіцкая сярэдняя школа” Карэліцкага раёна;

II месца – Самута Юлія, ДУА “Азярніцкая сярэдняя школа” Слонімскага раёна;

II месца – Коршун Наталля, ДУА “Сярэдняя школа №7 г. Навагрудка”;

II месца – Грыцук Ягор, ДУА “Новаяльнянская сярэдняя школа” Дзятлаўскага раёна;

II месца – Огар Юстына, ДУА “Канвелішскія яслі-сад-сярэдняя школа” Воранаўскага раёна;

II месца – Ваганава Наталля, ДУА “Воранауская сярэжняя школа”;

III месца – Марцута Павел, УА “Дзяржаўная гімназія №1 г.п. Зэльва”;

III месца – Шамко Яўгеній, ДУА “Барунскі яслі-сад-сярэдняя школа” Ашмянскага раёна;

III месца – Муліца Канстанцін, ДУА “Гімназія №1 г. Іўе”;

III месца – Тарасевіч Надзея, ДУА “Навучальна-педагагічны комплекс дзіцячы сад-сярэдняя школа п. Юбілейны”.

         Ацэньвалі конкурс журы у складзе:

-Дзмітрыя Мікалаевіча Радзівончыка  - намесніка старшыні Гродзенскага абласнога адзялення саюза пісьменнікаў Беларусі;

-Марыны Емельянаўны Данільчык -  загадчыка тэатральным адзяленнем “Гродзенскай дзіцячай школы мастацтваў імя Антонія Тызенгаўза”;

- Аляксандра Аляксандравіча Калагрыва -  акцёра Гродзенскага абласнога драматычнага тэатра.


Количество просмотров: Счетчик посещений Counter.CO.KZ - бесплатный счетчик на любой вкус!


Вернуться в раздел Новости

И.О. ДИРЕКТОРА

Ремша

Дана Валентиновна

каб. 103,
тел. 68 - 86 - 17

ВКОНТАКТЕ