:: ::

Новости Дворца

Падведзены вынікі абласнога этапа Рэспубліканскага творчага конкурсу юных чытальнікаў “Жывая класіка” па тэме: “Беларуская пісьменнасць ад вытокаў да сучаснасці – нацыянальны набытак і гонар” (далей – Конкурс).

Мэтай правядзення дадзенага Конкурсу з’яўлялася выхаванне падрастаючага пакалення на лепшых узорах нацыянальнай літаратуры.

На падставе рашэння журы, пераможцамі і прызёрамі Конкурсу сталі:

- узроставая катэгорыя 1-4 класы:

I месца - Сямёнава Марыя, ДУА “Сярэдняя школа №2 г.Масты”;

II месца - Цяплінскі Ігар, ДУА “Сярэдняя школа №8 г.Слоніма”;

II месца - Краеўскі Андрэй, ДУА “Гродзенскі раённы цэнтр творчасці дзяцей і моладзі”;

III месца - Раманюк Ксенія, ДУА “Навучальна-педагагічны комплекс Іўеўскі яслі-сад – пачатковая школа”;

III месца - Андрушка Анастасія, ДУА “Гімназия №1 ім. К.Каліноўскага г.Свіслач”;

III месца - Якаўлева Ульяна, ДУА “Сярэдняя школа №2 г.Ашмяны”.

- узроставая катэгорыя 5-6 класы:

I месца - Рэба Мацей, ДУА “Сярэдняя школа №14 г.Ліды”;

II месца - Касперовіч Лізавета, ДУА “Сярэдняя школа №8 г.Слоніма”;

III месца - Галецкі Іван, ДУА “Гімназія №7 г.Гродна”;

III месца - Хілюта Кіра, ДУА “Алекшыцкая сярэдняя школа”, Бераставіцкі раён.

- узроставая катэгорыя 7-8 класы:

I месца - Звонка Маргарыта, ДУДА “Карэліцкі раённы цэнтр творчасці дзяцей і моладзі”;

II месца - Стэфановіч Іван, ДУА “Цэнтр творчасці дзяцей і моладзі “Спектр” г.Гродна”;

III месца - Вільчык Ульяна, ДУА “Жыровіцкая сярэдняя школа”, Слонімскі раён.

- узроставая катэгорыя 9-10 класы:

I месца - Ханько Арына, ДУДА “Карэліцкі раённы цэнтр творчасці дзяцей і моладзі”;

II месца - Выбарнаў Мікіта, ДУА “Слонімскі раённы цэнтр творчасці дзяцей і моладзі”;

II месца - Шыраеў Мікіта, ДУА “Цэнтр творчасці дзяцей і моладзі г.Свіслач”;

III месца - Куршук Дарья, УА “Дзяржаўная гімназія №1 г.п.Зэльва”;

III месца - Бурак Аляксандр, ДУА “Квасоўская сярэдняя школа”, Гродзенскі раён.



Количество просмотров: Счетчик посещений Counter.CO.KZ - бесплатный счетчик на любой вкус!


Вернуться в раздел Новости Дворца

ДИРЕКТОР

Осмоловская

Татьяна Витальевна

каб. 311,
тел. 68 - 86 - 13